POLSTENJE
Bi se radi naučili filcanja oziroma polstenja?
To je najstarejša tehnika izdelave tkanin, stara že več kot 8000 let. Poznamo suho in mokro polstenje. Pri suhi tehniki neobdelano volno prebadamo s posebnimi iglami, za mokro filcanje pa potrebujemo vodo, neobdelano volno, milo ter ustrezno podlago iz polivinila. Tehnika je v osnovi preprosta, a zahteva veliko znanja, potrpljenja in fizične aktivnosti.
Mokro polstenje je starodavna tehnika oblikovanja volne, ki s pomočjo vode, mila in pritiska omogoča preoblikovanje volnenih vlaken v čvrsto in trpežno tkanino. Postopek vključuje drgnjenje in valjanje volne, pri čemer se vlakna zaradi vlage in trenja povežejo v gosto strukturo. Ta metoda je priljubljena za izdelavo unikatnih predmetov, kot so klobuki, torbe, copati ali dekorativni okraski. Mokro polstenje ni le ustvarjalni proces, temveč tudi sproščujoča dejavnost, ki povezuje tradicijo s sodobnim oblikovanjem in omogoča trajnostno uporabo naravnih materialov.
Na delavnici mokrega polstenja vas bomo naučili oblikovati volno s tehniko mokrega polstenja in ustvarili nekaj izdelkov.
Cena delavnice je 35 €, za člane društva je cenejša, v ceno pa je vštet ves material in orodja, ki jih boste na delavnici potrebovali.
Mnenja udeležencev
Polstenje me že od nekdaj mika. Doslej sem poznala le suho polstenje, tehnika mokrega polstenja pa je enkratna. Mentorica me je ogromno naučila, zato zagotovo še pridem na delavnico.
Barbara
Na delavnici sem si sama izdelala svojo torbico. To mi ogromno pomeni, saj sem doslej mislila, da tega ne zmorem. Mentorica ima ogromno znanja, ki ga prijazno podaja tečajnikom. Še pridem :)
Katja
To je več kot odlična delavnica. Sploh ne verjamem, da je možno, da sem si sama izdela torbico iz volne. Delavnico toplo priporočam vsem in se že veselim naslednje, zdaj bi nujno potrebovala polstene volnene copate.
Karmen